Всеукраїнський конкурс “Шкільна бібліотека”

Конкурс проводиться Мiнiстерством освіти i науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Міністерством культури України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України.

Мета – залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для закладів загальної середньої та позашкільної освіти, закладів післядипломної педагогічної освіти та методичних установ.

Конкурс проходить один раз на три роки у три етапи:

1-й етап: міський, районний – листопад-грудень;

2-й етап: обласний (міський - Київ) – лютий-березень – за участю конкурсантів першого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій;

3-й етап: всеукраїнський – травень-червень – за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій..

Визначення переможців і лауреатів у кожній із заявлених номінацій конкурсу здійснюється за критеріями, які визначаються організаційним комітетом всеукраїнського етапу один раз на три роки. У кожній із заявлених номінацій конкурсу визначається один переможець та лауреати, які набрали за результатами 3-го етапу найбільшу кількість балів і ввійшли до першої п’ятірки найкращих.

Наступний конкурс заплановано на 2019/2020 н. р. (наказ МОН  25.02.2019 № 254).

Відповідно до наказу МОН від 26.04.2019 №598 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020» конкурс відбуватиметься у номінаціях: «Модель бібліотеки нової української школи», «Медіакультура в бібліотечному просторі», «Бібліотека – територія читання».

Учасники Конкурсу: керівники, бібліотекарі, педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, методисти закладів післядипломної педагогічної освіти та методичних установ одноосібно або у складі творчого колективу. Учасники представляють на конкурс тематичне електронне портфоліо. (Лист ІМЗО від 23.05.2019 № 22.1/10-2024)

Реєстрація учасників всеукраїнського етапу  конкурсу  буде  проходити  з 15 по 23 квітня 2020 року на офіційній сторінці Конкурсу в розділі «Реєстрація учасників»

Також у вказаний період на електронну пошту bibl.imzo@ukr.net  учасники мають надіслати:

• мотиваційне есе,
  • паспорт бібліотеки (лише для бібліотекарів та керівників закладів освіти),
  • згоду/згоди на обробку персональних даних (скан-копія),
  • портретне фото у форматі JPEG, JPG.

Джерело інформації за посиланням: