A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого Комітету Помічнянської міської ради

Корисні інтернет-ресурси для учасників освітнього процесу

1. "EdEra: m102 Математика: Арифметика, рiвняння та нерiвностi" - це перший курс математики. «Математика цариця наук, а арифметика — цариця математики». Саме з арифметики починається знайомство зі світом чисел та рівнянь. В цій частині послідовно згадуються базові та важливі поняття: від дробів та пропорцій до степеня та логарифма. Більше половини всього часу приділяється методам розв'язання різного роду рівнянь та нерівностей. Ми віримо, ви станете справжніми фахівцями з розв'язування рівнянь завдяки цьому курсу. Цей курс в першу чергу спрямований на підготовку абітурієнтів до вступу у ВНЗ та складання зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім того, він підійде учням 9-10 класів, які бажають підтягнути свої знання з математики до належного рівня. Врешті решт, без знання цього матеріалу неможливо вивчати математику в університеті на технічних спеціальностях. Деякі теми взагалі потрібно знати всім – як то робота з дробами, відсотками, пропорціями та базовими рівняннями, – адже вони можуть трапитися у повсякденному житті.

Перехід за посиланням: 

https://courses.ed-era.com/courses/EdEra/m102/M102/about?fbclid=IwAR19M6XlM1fpyhKFoldXOIPxUDohNbuBEL2Uzw4qr8siBNs44nbi76IV4lk

2. "Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus" – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Наша місія – зробити найкращі курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу доступними для всіх. Ви вже з нами? Перегляньте найкращі курси! Ще не долучились до платформи? Зареєструйтесь зараз та змінюйте своє життя вже сьогодні! Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи для всіх. Наша мета – революція в освіті в Україні. Разом із провідними закладами вищої освіти ми впроваджуємо технологію змішаного навчання та робимо все для розвитку нашої держави! Ми працюємо щогодини, аби ви відчували зміни щодня.

Перехід за посиланням: https://prometheus.org.ua/about-us/

3. "Цікава наука" - переклад і озвучення науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Метою каналу є покращення ситуації із науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою.

Перехід за посиланням: 

https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ/about?fbclid=IwAR1OLNXvFlIzmxZ3avF8XwFxFEcK8-Nak3Kbhu45cKEWUTw8oWfMA2O9kIg&app=desktop

4. "Платформа Matific" - розроблено командою експертів в області освіти для закріплення учнями концептуального розуміння при вивченні математики у 1-6 класах та підготовці до школи. Matific взаємодіє з учнями через захопливу навчальну платформу, охоплює вашу навчальну програму з математики та дає учням можливість опанувати учнями матеріал в ігровій формі, стимулюючи при цьому мислення.

Перехід за посиланням: 

https://www.matific.com/ua/uk/home/our-product/our-content/?fbclid=IwAR2yV5R72YxtbyVRtJud_1yXr77Fvem2VUZymkYt5fe1wslOd0_IvtESDVs

5. "EdEra-Osvitoria: Math101 Математика. Просто" - все ще думаєш, що математика – це складно і не для тебе? А якщо ми скажемо, що математика – це просто? Ми розробили онлайн-курс, щоб кожен міг не лише зацікавитись цією наукою, але й успішно скласти ЗНО. Як не запізнитися на ЗНО? Як прогресії пов’язані з розмноженням хом’ячків? А як завдяки книжкам із циклу «Гра Престолів» розібратись у теорії ймовірності? Просто та зрозуміло про числа та вирази, рівняння та нерівності, основи тригонометрії і планіметрії та усе необхідне для підготовки до ЗНО – у цьому онлайн-курсі. Переконайся сам. Підготуйся та успішно склади ЗНО з математики. Адже математика – це просто.

Перехід за посиланням: 

https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EDERA-OSVITORIA+Math101+2019/about?fbclid=IwAR3ac3Z1_NxFXYOVgwwEh6jminoDVnu-n2nPl-XyHaFuNO9jWjBe15JjjOo

6. "Вебінари для вчителів" - це онлайн-виступ педагога-практика, що передбачає презентацію набутого досвіду та спілкування в чаті. Учасники вебінару отримують доступ до запису і додаткових матеріалів, наданих лектором. «На Урок» пропонує більше 273 години вебінарів для самоосвіти вчителя від кращих практиків України.

Перехід за посиланням: 

https://naurok.com.ua/webinar?fbclid=IwAR1QJr_GO2pe-qGVDg_ExpgtyHEiKBEFkhxH-jmpS1PJhIGuGbuEOamWc-g

7. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

  • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

  • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

8. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

  • як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/

9. "10 лайфхаків для вчителів і порада батькам - вчителька математики про дистанційне навчання" - як поступово збільшувати дистанційне навантаження, як дистанційно пояснити теорему Піфагора і не зазнати фіаско, як дистанційне навчання стало спасінням для учня з особливими освітніми потребами, поради батькам та чимало іншого. Руслана Радчук – молекулярний біолог, генетик, понад 20 років проживає в Німеччини. Останні два роки викладає математику в середніх і старших класах однієї зі шкіл федеральної землі Саксонія-Ангальт. Педагогічну освіту, точніше спеціальність “вчитель біології і хімії”, вона колись отримала як додатковий фах у КНУ ім. Шевченка і до недавнього часу викладала хіба що студентам спецкурси. Згодом вирішила змінити галузь і, на прохання шкільної адміністрації, зголосилась викладати математику. “Нова українська школа” докладно поговорила з пані Радчук про екстремальне опанування дистанційним викладанням, яке і для німецьких вчителів виявилося неабияким випробуванням.

Джерело публікації та більш розгорнута інформація за посиланням: https://nus.org.ua/articles/10-lajfhakiv-dlya-vchyteliv-i-porada-batkam-vchytelka-matematyky-pro-dystantsijne-navchannya/?fbclid=IwAR35lZVIFT-vBTfOVEbmRc4waNSzUbfclT-EKpp4UAmtRVuz8wyRwk4zr1I

10. "Топ Школа" - на каналі викладаються авторські відеоуроки з математики, інформатики, фізики та астрономії з 2 по 11 клас. Перехід за посиланням: https://www.youtube.com/user/Ozverinchik

11. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" - мультимедійний супровід нещодавно увірвався у систему сучасної освіти, проте уже міцно у неї вкоренився. І справді, візуальне сприйняття у стократ посилює засвоєння матеріалу. Не дивно, що створення презентацій стає звичним домашнім завданням у сучасних школах. Наш ресурс не оминув увагою цей вид роботи. На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері. Найскладніші формули з математики чи фізики «оживають» у зображеннях на слайдах.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/matematyka/

12. " Математичка" - навчальний сайт.

Перехід за посиланням:

https://www.matematichka.com.ua/?fbclid=IwAR2pIsjgkfB3FKhOOkDaChbrj-Zr9gq1c4M90P0SHg_pTYbGodWze_h3T5k

Вхід для адміністратора