Корисні інтернет-ресурси для учасників освітнього процесу

1. "Економіка для всіх" - не дивлячись на те, що Альфред Нобель не заповідав давати премію за досягнення в економіці, з 1969 року така премія існує. Адже всі ми живемо в економічному світі. І більшості з нас здається, що ми розуміємо про економіку все. Бо в нас є свій економічний досвід – ми, наші родичі й наші друзі вчимося, працюємо, отримуємо зарплатню чи інші доходи, щось купуємо, бачимо курс валюти, чуємо про державний бюджет і таке інше. Цей курс відкриє економіку наново. Ви знайдете економіку як цікаву, неоднозначну й часом парадоксальну науку. Ці знання потрібні кожному: від чиновників до підприємців, від школярів до пенсіонерів! Долучайтеся! Курс читає фінансист-практик та викладач Олексій Геращенко. Посилання на свої лекції, спеціально записані для Prometheus, надали авторитетні українські економісти і суспільні діячі: Богдан Гаврилишин, Павло Шеремета, Євген Пенцак. Здобувайте економічний образ мислення та ставайте економічно успішними. Україна має стати країною успішних людей!

ПРОГРАМА КУРСУ

1. Що таке економіка і економічна успішність? Як із третього світу потрапити в перший.
  2. Багатство народів і країн. Як наші цінності формують економіку.
  3. Різні економічні моделі та їх конкуренція. Соціалізм проти Капіталізму; Лібералізм проти Соціальної ринкової економіки.
  4. Ключові показники економіки. ВВП – що це насправді означає? Чи можна обрахувати «щастя» і чому такі спроби робляться?
  5. Депозити і кредити. Як виникли банки та чи потрібні вони?
  6. Державний і приватний сектор, зарплати і пенсії, заощадження та інвестиції. Як рухаються гроші в економіці?
  7. Податки та бюджет, Інфляція та валютний курс. Як вони формуються, хто чи що на них впливає.
  8. Органи економічного управління, їх відповідальність і вплив на економіку.
  9. Економіка майбутнього. Професії майбутнього. Чому світ зміниться до невпізнанності?
  10. Підсумки. Як зробити Україну «тигром» економічного зростання.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/NaUKMA/103/2015_T1/about

2. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

• Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

• Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

3. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

• як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/