A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого Комітету Помічнянської міської ради

Корисні інтернет-ресурси для учасників освітнього процесу

1. "Побутові відходи – дій зараз!" - що ви знаєте про відходи? Чи замислюєтесь над тим, що трапляється далі з пляшкою з-під води, яку ви вкинули до смітника або сміттєпроводу? Куди вона потрапляє? Чи можливо її переробити? Впродовж всього свого життя людина продукує тонни відходів і дуже рідко замислюється над тим, що із ними відбувається далі. В Україні досі використовується застарілий і безальтернативний метод поводження з відходами – захоронення. 94% всіх побутових відходів, як і за радянських часів, відвозяться на здебільшого переповнені та застарілі полігони і звалища, роздільне збирання в країні присутнє лише у вигляді окремих ініціатив, а рівень перероблення відходів становить менше ніж 5%! Настав час для змін – чисто не там, де не смітять, чисто там, де знають, як збирати, обробляти та переробляти відходи. Відходи, як і повітря, вода, особистий добробут, стосується нас всіх. Цей курс допоможе вам зробити наше щоденне життя кращим – життям, де знають, як впоратись з відходами!

Ви довідаєтесь, що саме треба робити з такими видами відходів, як:

  1. тверді побутові відходи;
  2. небезпечні відходи (ртутовмісні, електронні та електричні відходи, відпрацьовані батарейки);
  3. органічні відходи та можливості їх компостування;
  4. відходи пакування та їх використання як вторинної сировини та основи роздільного збору відходів і економіки замкненого циклу.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:IRF+WST101+2019_T2/about

2. "Як правильно поводитись з побутовими відходами. Практикум свідомого громадянина" - цей курс буде корисним для нас з вами – споживачів продукції та виробників відходів. Так, саме внаслідок нашої життєдіяльності щодня утворюється близько 1,5 – 2 кг побутових відходів практично у кожній родині. Що з ними трапляється потім? Як це впливає на довкілля, та як змінити ситуацію на краще? Про це ми і розповімо Вам під час курсу. Курс розраховано на екологічно свідомих громадян, та тих, хто вже хоче стати екологічно свідомими. Курс допоможе зрозуміти, як правильно поводитись із відходами, щоб завдавати якомога менше шкоди довкіллю та запропонує, що конкретно може зробити кожен з нас.

Вам буде надано можливість розібратись в таких питаннях:

  • Як правильно поводитись з відходами вдома та на роботі?
  • Як навчитись правильно обирати продукцію, щоб впливати на зменшення обсягів утворення відходів?
  • Як правильно вести роздільне збирання відходів, з чого потрібно починати?
  • Чому в Україні більшість відходів потрапляє на полігони та сміттєзвалища, та що можна зробити, щоб поступово виправити ситуацію?

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/how-to-deal-with-household-waste/

3. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

  • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

  • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

4. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

  • як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/

5. "ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА" - безпека для дитини – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги. Щоб вчителі/-ки змогли опанувати її, ГО «Смарт освіта» і EdEra створили курс «Домедична допомога». У цьому курсі лектор В’ячеслав Черненко, який є досвідченим хірургом-практиком, не лише розповідає про те, як надавати домедичну допомогу. Він демонструє дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої. Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для вчителів і дуже бажане для усіх батьків.

Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Med+1/about

Вхід для адміністратора