A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого Комітету Помічнянської міської ради

Корисні інтернет-ресурси для учасників освітнього процесу

Даний розділ перелічує та коротко характеризує інтернет-ресурси з предмету історія, які допоможуть Вам зробити уроки цікавими та захоплюючими, доповнять їх не лише шкільною, а й позашкільною програмою, що також допоможе і при підготовці учнів до ЗНО.

1. "Український інститут національної пам'яті".

Перехід за посиланням:  https://uinp.gov.ua 

2. "LikБез. Історичний фронт" - даний ресурс зосереджується тільки на історії України і висвітлює її в найрізноманітніших форматах: публічні лекції, десятитомник «Історія без цензури» чи ефіри на українських телеканалах. «LikБез» пише свої статті трьома мовами: українською, російською та англійською. Втім, не кожен матеріал, написаний російською, має переклад на українську, і навпаки. Окрему рубрику становлять джерела інформації. Якщо ти хочеш дізнатися, як насправді виглядає український прапор і чому Крим – це Україна, заглядай на «LikБез». Розроблений та створений сайт був ще у 2014 році командою з десятьох істориків-однодумців з Києва, щоб розвінчати міфи російської пропаганди про Україну. І це вдалося: на сьогодні вони спростували понад півсотню російських фейків.

Перехід за посиланням: http://likbez.org.ua/ua/information-source

3. "Українська Друга світова" - цей сайт зосереджений суто на висвітленні найбільшого збройного конфлікту в історії очима українців. Інтерфейс сайту доволі зручний. Логотип – маки пам’яті. Варто звернути увагу на інфографіку й тексти: родзинкою останніх є зібрані жіночі історії того періоду. У рубриці «Ключові події» знайдеш основні віхи війни. До речі, цей розділ стане в пригоді тим, хто готується до ЗНО з історії: коротко, чітко і ясно.

Перехід за посиланням: http://www.ww2.memory.gov.ua/kilka-lyudej-dva-dyktatory-i-odne-misto-oborona-lvova-1939-roku/

4. "Історична правда" - дочірній проект «Української правди», започаткований 2010 року. Онлайн-часопис розповідає про Україну та українців, а також про росіян, євреїв, поляків і татар, чиї долі пов’язані з нашою країною. Акцент роблять на ХХ столітті. Рубрики на будь-який смак: від книжкових рецензій та авторських колонок до наукових студій. Окремими розділами тут представлено Голокост, Голодомор, Волинську трагедію, еміграцію українців до Канади та Українську революцію 1917-1921 років. 

Перехід за посиланням: https://www.istpravda.com.ua

5. "Histography: повна хронологія від великого вибуху до сучасності" - часто за кіпою цифр, дат та різноманітних подій школярі зовсім втрачають здатність орієнтуватися у хронологічній логічності всього цього. У якій послідовності відбувалися історичні події, здійснювалися наукові відкриття та створювалися всесвітньо значимі винаходи – розібратися в цьому допоможе ресурс Histography. Це сайт, на якому  наочно представлена інформація щодо хронології розвитку історично значимих подій для людства від часу утворення Землі до сучасності. Кожен факт – крапка у загальному скупченні, наводячи на яку можна дізнатися про подію більш детально. Хоча сайт англомовний, автоматична функція перекладу, передбачена Google, за бажанням автоматично відобразить зміст сторінки українською мовою. Часто текст супроводжується відповідними відео- та графічними матеріалами.

Перехід за посиланням: http://histography.io

6. "Historypin: найбільший віртуальний музей" -  інтерактивний віртуальний всесвітній музей. Саме тут, онлайн-мандрівки як у просторі, так і у часі, кожен бажаючий може пройтися віртуальними вуличкам будь-якої точки нашої планети і подивитися сучасні світлини. Використовуючи цей сервіс, можна цілком поринути в атмосферу минулого. Адже на сайті зібрано безліч фотографій, аудіо-, відеоматеріалів та історій звичайних людей, життя яких певним чином пов’язане з конкретною будівлею, вулицею, парком, сквером у будь-якому регіоні світу. Хоча сайт англомовний, автоматична функція перекладу, передбачена Google, за бажанням автоматично відобразить зміст сторінки українською мовою.

Перехід за посиланням: https://www.historypin.org/en/

7. "Моя Україна" - вчимо історію, граючись гаджетом. Один з методів, який учні найкраще сприймають для навчання незалежно від віку – гра. Тому можна запропонувати ідею онлайн-змагання між учнями класу, використовуючи застосунок «Моя Україна». Це мобільний додаток, в якому зібрано понад 600 питань з 10 різноманітних сфер знань, які стосуються України (історія, культура, географія, наука, спорт тощо).

8. "Козацтво XV-XXI ст." - мета даного інтернет проекту: об`єднання зусиль у дослідженні історії козаччини ХV-ХХІ ст. Передбачається створення електронної джерельної бази дослідження історії українського та російського козацтва ХV-ХХІ ст., персоналій, творчої спадщини видатних дослідників-козакознавців шляхом: публікації статей, оглядів, повідомлень, рецензій, монографій, персоналій, найбільш цікавих документів і матеріалів, карт, ілюстрацій; складання тематичного бібліографічного списку джерел та літератури, що вийшли останнім часом в Україні, Росії, країнах, де займаються вивченням даної теми; організації спільних WEB-конференцій, форумів та інших форм поширення інформації з даної проблематики. Мова спілкування на сайті: українська, російська, англійська. 

Перехід за посиланням: http://www.cossackdom.com

9. "Історія України в історіях" - повний курс з історії України для підготовки до ЗНО. Як щодо подорожі Україною довжиною більше мільйона років? Подорожі з мільярдом нових імен, подій, визначень, карт, пам'яток і портретів? Студія онлайн-освіти EdEra та громадська спілка Освіторія розробили цей спецпроект, щоб кожен міг вивчити історію України та підготуватися до ЗНО. Лайфхаки, відео, подкасти, тексти та тести. Безкоштовно. Без реєстрації та смс.

Перехід за посиланням: 

https://znohistory.ed-era.com/?fbclid=IwAR0ODUaKkj_azpZU7NCtP_2KqXWSDwgg4cAXhAD6xpl8aX07X1a7H00YhPQ

10. "Розсекречені онлайн-курси про роботу з архівами КГБ" - Ти допитливий або допитлива і хочеш знати правду про минуле? Дізнайся, як знаходити потрібну інформацію в архівах радянських спецслужб. Навчись аналізувати відомості з архівних справ та перевіряти їх. Розкрий інсайти про українських підпільників та радянських спецагентів, дізнайся несподівані факти про відомих діячів.

Перехід за посиланням: 

https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:Renaissance+KGB_4+2019_0512/about?fbclid=IwAR3tKZNUv2Fwv6C4nKtVe98JRlVybtQItANMH_lvvuvFrARx3TM0W4JzlVk

11. "НАЙКРАЩІ ОНЛАЙН-КУРСИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ" - платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Наша місія – зробити найкращі курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу доступними для всіх. Ви вже з нами? Перегляньте найкращі курси! Ще не долучились до платформи? Зареєструйтесь зараз та змінюйте своє життя вже сьогодні! Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи для всіх. Наша мета – революція в освіті в Україні. Разом із провідними закладами вищої освіти ми впроваджуємо технологію змішаного навчання та робимо все для розвитку нашої держави! Ми працюємо щогодини, аби ви відчували зміни щодня.

Перехід за посиланням: https://prometheus.org.ua/about-us/

12. "Найкращі інтернет-ресурси для вчителів історії" - методичний портал.

Перехід за посиланням: 

http://metodportal.com/node/583?fbclid=IwAR3imeE2UMbtqY6uvjG8FM3k0YXc9L4cfGrYsEN2-HNGPZ5QRFLxPPYU2s4

13. "Курс лекцій Богдана Гаврилишина" - 15 лекцій – філософських роздумів від видатного українця Богдана Гаврилишина, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення. Цей курс буде корисний усім, хто цікавиться історією, політичною й економічною ситуацією в країні та світі, а також прагне бути успішним та ефективним в усіх сферах свого життя. Усі відео були записані у 2016 році протягом останнього року життя Богдана Гаврилишина. Ініціаторами створення циклу виступили активні учасники Асоціації «Молодь змінить Україну», які допомогли скласти перелік тем, що найбільше хвилюють сучасну прогресивну молодь. Режисер відеолекцій – Володимир Кузнєцов, досвідчений автор та продюсер документальних відеофільмів, зокрема стрічки «Богдан Гаврилишин: Місія-Свобода». Курс було створено фондом Родини Богдана Гаврилишина. Найближчим часом він буде перекладений англійською мовою.

Список лекцій Богдана Гаврилишина:

  1. Яким має бути ефективне суспільство?
  2. Поради для ефективного управління країною.
  3. Як ефективно управляти підприємством?
  4. У чому полягає національна ідея України і чи існує вона взагалі?
  5. Що треба зробити, щоб економіка почала працювати?
  6. Країни, на подальший розвиток яких я вплинув.
  7. Якою буде Україна за 20 років?
  8. Як зміниться світ за 50 років?
  9. Самоосвіта: як мотивувати себе?
  10. Моє ставлення до війни, демократії, толерантності.
  11. Про цінності, які батьки мають передати своїм дітям.
  12. Що є запорукою стовідсоткового успіху?
  13. Про Права людини і про Обов’язки.
  14. Мистецтво життя – що це означає?
  15. Про економічні системи, які існують у світі?

Курс повністю складається із відеолекцій. Тестові завдання, презентаційні матеріали, форум та сертифікати про успішне завершення не передбачені.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:BHFoundation+HAWRYLYSHYN+2017_T1/about?fbclid=IwAR1zxAEib4O5mU8Ff919RgTUEx9LXT70FfzPMc5f_lPeNvsiYkJVAWU5HBg

14. "ІСТОРІЯ: ЗАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ" - у цьому курсі ми спробуємо відстежити етногенез українців, довести наявність прямого зв’язку між Київською Руссю і сучасною Україною. Чи були терени нашої неньки у той час історичною периферією? Де прадавні легенди змішуються з фактами? Шукаючи відповіді на ці питання, ми пройдемо шлях від неандертальців і кочівників до Речі Посполитої та уній. Тобто від появи першої людини на території сучасної України до 1601 року. Цей курс для тих, хто небайдужий до минулого нашої Держави. Навчальний матеріал придатний як для людей, які лише починають вивчення історії, так і для вже обізнаних та готових до дискусії знавців. Звісно, наш курс історії України стане в нагоді й у навчанні школярам старших класів, абітурієнтам, що готуються до ЗНО, та студентам, для яких історичні дисципліни не є профільними.

Перехід за посиланням: 

https://courses.ed-era.com/courses/EdEra/hi102/Hi102/about?fbclid=IwAR1wk1c7gUj8-nVJpm1eyLF2FlIon2dZjmOigKq49XRVdz7rRvDo2j5E-JY

15. "Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО" - Цей курс стане у пригоді всім, хто прагне закріпити набуті знання шкільної програми з історії України та підготуватись до ЗНО й ДПА. Курс розбито на теми, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності.

Перехід за посиланням: 

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:ZNO+HISTORY101+2017_T1/about?fbclid=IwAR1QJr_GO2pe-qGVDg_ExpgtyHEiKBEFkhxH-jmpS1PJhIGuGbuEOamWc-g

16. "120 безкоштовних онлайн-курсів від українських навчальних платформ: Prometheus, Edera, ВУМonline, Wisecow".

Перехід за посиланням: https://life.pravda.com.ua/society/2019/08/5/237759/

17. "Вибрані питання європейської історії" - метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили і продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відображенні цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/UCU/History001/2016_T1/about?fbclid=IwAR0GIimFkscq-ehy9FEei8oDMCfPmjMTreoi6eA55cAsSJxbtSoqEatdS8g

18. "Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності" - неупереджений погляд на історію України з 1939 до 2014. Настав час дізнатися, як усе було насправді.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KNU/101/2014_T2/about?fbclid=IwAR31sVeWjjKp9jahgV83Vjl4iVpMuGq15v-uTKCnR5iPX4BLgIquMsIWjPA

19. "100 РОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ ЗА 100 ХВИЛИН" - готові курси, читає Георгій Касьянов, доктор історичних наук, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної Академії наук України.

Перехід за посиланням: 

https://wisecow.com.ua/history/100-years-of-history/?fbclid=IwAR0B_qXlgazdolaEcIXjTQER0Nsq008HuFSeWNMHjK9UhX3CQ8e0BytPni8

20. "ІСТОРІЯ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ" - готові курси.

Перехід за посиланням: 

https://wisecow.com.ua/history/istoriya-zaxidnoyi-ukrayini/?fbclid=IwAR35b4NZcnGdi5oKn4-I7_LWNED9fMTXi9HXfDxXoFFfHLLB4qouQ0IWt7o

21. "1917 - РІК, ЯКИЙ ЗМІНИВ УСЕ" - готові курси.

Перехід за посиланням: 

https://wisecow.com.ua/history/1917-rik-yakij-zminiv-use/?fbclid=IwAR108YZEry-HDfUZjet7DoJhuK4cA3n3w3OGYtoK4PSHbgXDGZlzpJCO1Rg

22. Онлайн-курс ОСВІТОРІЯ

Перехід за посиланням:

https://osvitoria.media/tag/onlajn-kurs/?fbclid=IwAR1lUze11YN2tTfKfm_6VNh6GZbfEIFposCcF0obUrWIf9MU-Xfu7t3XcA8

23. "Ukraїner Експедиція" - Україна зсередини. Проект Ukraїner (www.ukrainer.net). Експедиція Україною. Закарпаття, Приазов'я, Полтавщина, Полісся, Бессарабія, Сіверщина, Поділля, Карпати, Буковина, Галичина, Таврія, Причорномор'я, Слобожанщина, Наддніпрянщина, Волинь, Запоріжжя. Подорожі, активний туризм, відкриття, мандри, антропологія та етнографія.

Перехід за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g/about

24. "Вебінари для вчителів" - це онлайн-виступ педагога-практика, що передбачає презентацію набутого досвіду та спілкування в чаті. Учасники вебінару отримують доступ до запису і додаткових матеріалів, наданих лектором. «На Урок» пропонує більше 273 години вебінарів для самоосвіти вчителя від кращих практиків України.

Перехід за посиланням: 

https://naurok.com.ua/webinar?fbclid=IwAR1QJr_GO2pe-qGVDg_ExpgtyHEiKBEFkhxH-jmpS1PJhIGuGbuEOamWc-g

25. "Історія для кожного" - збірка тестових завдань на знання історичних джерел, цитат, документів (227 запитань з відповідями).

Перехід за посиланням: https://m.facebook.com/groups/362310741334103?view=permalink&id=500424947522681 

26. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

  • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

  • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

27. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

  • як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/

28. "СТРАХ ТА НЕНАВИСТЬ У 1917-1921 РОКАХ" - онлайн-курс.

Перехід за посиланням: https://wisecow.com.ua/history/strax-ta-nenavist-u-1917-1921-rokax/ 

29. "Доступна освіта" - в умовах глобалізації та інформаційного суспільства якісна освіта стає доступною. Ця платформа створена для того щоб, надати можливість українським дітям і молоді незалежно від місця проживання здобути українську освіту. Держава надає можливість здобути освіту екстернатом, а ми - вивчити українську мову і літературу та історію України, підготуватися до Державної підсумкової атестації та ЗНО з цих предметів.

Перехід за посиланням: https://dostupnaosvita.com.ua/distance-education/korisni-posilannya

30. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" - мультимедійний супровід нещодавно увірвався у систему сучасної освіти, проте уже міцно у неї вкоренився. І справді, візуальне сприйняття у стократ посилює засвоєння матеріалу. Не дивно, що створення презентацій стає звичним домашнім завданням у сучасних школах. Наш ресурс не оминув увагою цей вид роботи. На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері. Найскладніші формули з математики чи фізики «оживають» у зображеннях на слайдах.

Перехід за посиланням: Історія Україниhttps://gdz4you.com/prezentaciyi/istoriya-ukrayiny/

Перехід за посиланням: Всесвітня історія - https://gdz4you.com/prezentaciyi/vsesvitnya-istoriya/ 

Вхід для адміністратора