A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого Комітету Помічнянської міської ради

Корисні інтернет-ресурси для учасників освітнього процесу

Фото без опису

1. "Осмислені й переосмислені" - літературна лабораторія та Відділ освітніх програм Мистецького арсеналу представляє унікальний лекційний проект «Осмислені і переосмислені». Він започаткований для знавців української літератури, шкільних вчителів мови та літератури, викладачів закладів вищої та професійної освіти та присвячений життю та творчості найвідоміших постатей українського літературного скарбу – від Григорія Сковороди до Василя Стуса. Партнер проекту - Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Мета циклу лекцій – ознайомити педагогів із найновішими тенденціями підходів до вивчення й інтерпретації текстів та біографій письменників, подати індивідуально-авторський погляд українських фахівців та розвиток та становлення відомих літераторів. Формат циклу лекцій передбачає розповіді про маловідомі факти з життя класиків, нові прочитання відомих творів шкільної програми, а також виклад основних тез ключових наукових монографій, необхідних для розуміння постаті кожного із письменників. Це виклад у популярній формі аспектів, за висвітленням яких не завжди встигають підручники. Цикл лекцій розрахованих на аудиторію, яка володіє професійними літературознавчими знаннями та прагне поглибити та розширити не тільки професійні навички, а й світоглядні.

Кожна із десяти лекцій — авторська розробка. Відеоматеріали відзняті під час заходів Мистецького арсеналу у жовтні-листопаді 2017 року, тому на них присутня жива взаємодія із аудиторією. Лекції не обмежуються підготовленим текстом, автор продовжує свій монолог відповідно до реакції слухачів, рівня їхньої підготовки, запитань та відповідей протягом викладу матеріалу. До кожної лекції розроблені текстові завдання, список літературних джерел та додаткових матеріалів, які допоможуть слухачам опанувати курс та розвивати надалі набуті знання.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:ArtArsenal+LIT101+2018_T1/about

2. "УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В ІМЕНАХ" - курс читають Євгеній Стасіневич та Ярина Цимбал.

Перехід за посиланням: https://wisecow.com.ua/literatura/ukrayinska-literatura-v-imenax/

3. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

  • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

  • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

4. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

  • як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/

5. "Доступна освіта" - в умовах глобалізації та інформаційного суспільства якісна освіта стає доступною. Ця платформа створена для того щоб, надати можливість українським дітям і молоді незалежно від місця проживання здобути українську освіту. Держава надає можливість здобути освіту екстернатом, а ми - вивчити українську мову і літературу та історію України, підготуватися до Державної підсумкової атестації та ЗНО з цих предметів.

Перехід за посиланням: https://dostupnaosvita.com.ua/distance-education/korisni-posilannya

6. "Всеукраїнська школа онлайн: 5 уроків про Шевченка, які доводять, що він досі сучасний і актуальний" - Певно, ви вже прогулялися залами світових музеїв і закінчили кілька онлайн-курсів на карантині. Якщо ні, ми жартуємо. Але ніколи не зайве пригадати слова Тараса Шевченка «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь» і заповнити прогалини шкільної програми з української літератури. У цьому допоможе Всеукраїнська школа онлайн — проєкт дистанційної освіти на час карантину, який спільно реалізують МОН, Офіс Президента України та громадська спілка «Освіторія». Ми підготували добірку телеуроків про Шевченка, які доводять, що Тарас — крутий і сучасний навіть сьогодні. 

Перехід за посиланням: https://osvitoria.media/experience/vseukrayinska-shkola-onlajn-5-urokiv-pro-shevchenka-yaki-dovodyat-shho-vin-dosi-suchasnyj-i-aktualnyj/?fbclid=IwAR0bPYhnph7LQfG3iinVtLPbYemrYCn4qwd61M9gPm19vVJT2YusWLCljxU

7. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" - мультимедійний супровід нещодавно увірвався у систему сучасної освіти, проте уже міцно у неї вкоренився. І справді, візуальне сприйняття у стократ посилює засвоєння матеріалу. Не дивно, що створення презентацій стає звичним домашнім завданням у сучасних школах. Наш ресурс не оминув увагою цей вид роботи. На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері. Найскладніші формули з математики чи фізики «оживають» у зображеннях на слайдах.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/ukrayinska-literatura/

Вхід для адміністратора